Obsah
Pri pohľade na juh je prekvapujúce zistiť, že Tádž Mahal sa nenachádza v úplne novej mierumilovnej krajine, ako to fotografie vrelo zobrazujú, ale v typicky chudobnom meste s takmer dvoma miliónmi obyvateľov (pozri krok 3). Prejdete sa po pamiatkach a naskytne sa vám bližší pohľad na stavby, od prepracovaných ornamentálnych intarzií zdobených krásnymi pokladmi a drahými kameňmi. Tieto kamenárske práce sa v taliančine nazývajú pietra dura („ťažký kameň“) a v Ázii sa nazývajú aj parchin kari.
Encyklopédia svetového pozadia uvádza, že sa označuje ako nový Drahokamový meč z Dánska a má vsadené drahokamy z pošvy vytvorenej pre symboly Írska, Spojeného kráľovstva a Škótska. Menším, ale oveľa silnejším je meč z Dánska, ktorý pochádza z roku 1678. Je oveľa väčší, nosí sa špičkou nahor počas prehliadky a počas slávnosti sa môže vymeniť za ľahký Drahokamový meč. Jeho koruna má zaujímavý pôvod, pretože bola špeciálne vyrobená pre vystúpenie kráľovnej Juraja V. na Dillískom Durbare v roku 1911. Podľa CNN je nová Fialová koruna z Indie najnovšou najtrblietavejšou korunou s približne 6 100 000 drahými diamantmi. Najposvätnejšou korunou je podľa Historických kráľovských palácov koruna svätého Eduarda.
Vracia sa do Indie, aby vám https://playfortunacasino.net/sk/app/ pomohla odovzdať svoj štát, obrovský diamant, ktorý tvoril súčasť britských korunovačných pokladov už viac ako storočie, sústredený na indické telá, o ktorom sa hovorí, že bol ukoristený, nie ukradnutý. Ďalšie dve hrobky s názvom Saheli Burj sa nachádzajú na južnej strane komplexu. Podľa galérie Taj Mahal je Akbarabadi Mahal založený na novej západnej hrobke a Sirhindi Mahal je založený na novej východnej hrobke. Akbarabadi Mahal bol slávnou manželkou počas posledných týždňov vlády Šáhdžahána a manželkou, o ktorej hovoril s chválou o svojej dcére Džahánáre v jeho posledných dňoch (Koch, 2006). Práve spojenie moslimského a hinduistického umenia vo svete šperkov vytvorilo tieto štýlovo jedinečné kúsky.“ Zadná strana je skôr ohromujúca alebo ešte ohromujúcejšia ako predná strana (obrázok 9).
#lensapýtam.“ Tieto tweety môžu byť žartom, ale upriamujú pozornosť na hroznú minulosť Británie. Pozerám sa na niektoré „britské koristi“ a rastúcu potrebu takýchto pokladov a umeleckých diel, ktoré by sa mali vrátiť. Kohinoor Nový Kohinoor nevyzeral počas korunovácie – v skutočnosti to bola súčasť koruny kráľovnej Márie, ktorú kráľovná Camilla určite uprednostnila. Možno sa rozhodla vyhnúť novému diamantu kvôli temnej minulosti a rastúcim požiadavkám na jeho vrátenie do Indie. V skutočnosti, hneď po smrti novej kráľovnej E. II. pred rokom v septembri, sa Facebook rozžiaril množstvom požadujúcich vrátenie Kohinooru – alebo tiež Koh-i-noor – čo je súčasť britských korunovačných klenotov.
V zložitých intarziách boli v spálni umelecky umiestnené triesky rôznych drahokamov s perspektívou pre funkčný odtieň a tvary požadovaných matematických vzorov alebo kvetinových vzorov. Na spracovanie triesk sa použil luk potiahnutý abrazívnym materiálom (tvar 19). Tento proces zvládli lapidáriá Šáhdžahána a jeden historik umenia poznamenáva, že „náročnosť, kultivovanosť a elegancia ich práce je oveľa lepšia ako u nových talianskych umelcov“ (Koch, 2006). Väčšina historikov pripisuje zaslúžené využitie tejto techniky novým Talianom vo Florencii, kde sa nazývala commesso di pietre dure („kompozícia z tvrdých kameňov“) a niekedy skrátene pietra dura (pozri rámček A). Európski hudobníci priniesli túto techniku do Indie na prácu v Tádž Mahale.
Všetky tieto dokonalé drahokamy boli obsiahnuté v nových korunovačných klenotoch. Najväčším z nich je 530,2-karátový Cullinan I, známy ako Najvyššia hviezda Afriky. Nasledujúcim diamantom je Cullinan II. Imperiálna koruna. Vo svojom príspevku na webových stránkach nových kráľovských palácov je nový Koh-i-noor definovaný ako „najobľúbenejší diamant z najväčších klenotov“. Žiadna zmienka sa netýka otázok týkajúcich sa nového vlastníctva diamantu, ako aj zmienky o jeho „čase a budete sakramentsky zapamätaní“ a zmienky o tom, ako sa dostal „do Británie ako ruiny ríše“.
Odtiaľ mohli robiť také veci, ako napríklad zaviesť veľkú doktrínu, ktorá zakazovala hinduistickým vládcom bez čistých potomkov nasledovať dediča a umožňovala britským vládcom anektovať ich územia po ich smrti. Celý článok mierovej zmluvy z roku 1849 je verný klenotu a kapitulácii Singha pre anglickú kráľovnú. Briti museli často zabezpečiť, aby mal žiarivú česť. Počas nasledujúcich niekoľkých rokov sa nový Koh-i-Noor ocitol v starovekom Afganistane uprostred vnútorných bojov kráľovskej rodiny. V roku 1813 sa vrátili do Indie kvôli sikhovskému vládcovi Randžítovi Singhovi, ktorý ho považoval za symbol svojej moci. Oblasť vlastného Koh-i-Nooru bola v tom čase známa a táto história sa považuje za jeden z najznámejších „faktov“, ktoré boli zachované a prispeli k novej legende o vlastnom Koh-i-Noore.
O tri roky neskôr zomrela po narodení štrnásteho syna. Ďalším cieľom bolo vytvoriť pamätník, ktorý by vyzeral ako raj na zemi, presne ako sa jej snívalo v noci pred smrťou dievčaťa (Nath, 1985). To však neodradilo nikoho od túžby po nových korunovačných klenotoch, najmä plukovníka Thomasa Bloodstreama (1618 – 1680), ktorý sa ich v roku 1671 pokúsil zlikvidovať a sploštil Vrchol svätého Eduarda kladivom, aby ho zakryl. Rovnako ako v mnohých iných cenných veciach z koloniálnej éry, aj ich vlastníctvo je sporné. Briti tvrdia, že bol získaný legálne na základe minulej zmluvy z Láhauru z roku 1849, ale India bude naďalej považovať nový klenot za ukradnutý.
V Indii sa slovo parchin kari používa pre novú jednoduchú formu intarzie a podrobný návod, ktorý sa nachádza v Tádž Mahale. Kráľovský spevák známy ako parchinkar najprv označil najnovší trend henny na povrchu mramoru. Potom spevák vyrezal do mramoru medzeru a doplnil ju tenkými lesklými kúskami drahokamu, ktoré pripevnil lepidlom. Kamene boli drážkované tak, aby k nim priliehali, čím sa medzi nimi vytvoril takmer neviditeľný kontakt. Podľa záznamu francúzskeho turistu a predajcu drahokamov Jeana-Baptistu Taverniera (1605 – 1689), ktorý podnikol pol tucta ciest do Kongo, Perzie a Indie a hľadal šperky a poklady, existuje v tomto darovaní určitý spôsob.